Ekonomi İşletme Kredisi Müteahhite Verilecek

İşletme Kredisi Müteahhite Verilecek

9 ay önce     Ekonomi 0
İşletme Kredisi Müteahhite Verilecek

Devam Eden Konut Projeleri De İşletme Kredisi Kullanabilecek!

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün işletme kredileri hakkında açıklamalarda bulundu. Devam eden konut projeleri de İstihdam Odaklı İşletme Kredisi hakkından yararlanabilecek!

Yenigün yapmış olduğu açıklamasında verilecek olan kredi desteğine değinerek "Yurtiçinde yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlayan sektörümüz, yurtdışı müteahhitlik hizmetleri kapsamında da Türk işgücü istihdamının artırılması konusunda potansiyel taşımaktadır.

TMB olarak, son dönemde yurtdışı projelerimizde çok daha fazla sayıda Türk işçisiyle çalışmayı arzu ettiğimizi ve bu kapsamda sayıları 35 binlere kadar gerileyen Türk işgücü sayısını yeniden 100 binlere çıkarma hedefimizi her ortamda dile getirmekteyiz.

Dolayısıyla hedef ve önerilerimizin dikkate alınarak kamu bankalarımızın çalışması kapsamında değerlendirilmesi son derece önemli bir adımdır. Bir sonraki adım olarak ise yurtdışında Türk işçi istihdamının artırılmasına yönelik bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu çerçevede yurtdışında da kendi işçisi ile çalışmak isteyen müteahhitlerimizin son yıllarda neden yabancı uyruklu işçi istihdamına yöneldiğinin tam olarak anlaşılması önemlidir. Böylelikle ihtiyaç duyulan diğer önlemlerin de devreye alınması mümkün olabilecektir" dedi. 

kaynak:Emlak365.com

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!