Ekonomi Ev ve İşyeri Satış Listesi

Ev ve İşyeri Satış Listesi

8 ay önce     Ekonomi 0
Ev ve İşyeri Satış Listesi

Ev ve İşyeri Satış Listesi

TOKİ tarafından başlatılan çok sayıda konut ve işyeri projesi için başvurular devam ediyor. Bizlerde bu haberimizde başvuru süreci devam eden konut ve işyeri projelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye geneli çok sayıda şehirde konut ve işyeri projesi devam ediyor.  Söz konusu projelerde hem alt gelir grubu hemde orta gelir grubu için özel olarak üretilmiş projeler yer alıyor.  Düşük peşit ödemeleri ve aylık kira öder gibi sahip olunan konut proejeleri ve işyeri projelerine ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. İşte halen başvuru yapabileceğiniz TOKİ konut ve işyeri projelerinin listesi.  TOKİ KONUT VE İŞYERİ PROJELERİ TOKİ tarafından ilan edilen ve yenilenen satış listesinde 78 farklı proje bulunuyor.  Bu projelerden bazıları Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bitlis, Diyarbakır, Bolu, Hatay, Çankırı, Çanakkale, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muş, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Şanlıurda illerinde yer alıyor. TOKİ projeleri arasında çok sayıda ilde uygun fiyatlarla konut projeleri bulunmakta. Bu projelere peşinat ödemeleri ise şu oranlarla yapılacak.  İşyeri projeleri yüzde 10 ve yüzde 25 peşinat ile 120 ay vade ile alınabilecek. Konut projeleri ise %10, %15, %25 peşin 96, 108,120 ve 144 ay vade ile alınabilecek.


TOKİ PROJELERİNE BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ'den ev almak isteyen vatandaşların yapmaları gereken bazı işlemler sağlamaları gereken bazı koşullar bulunmakta.  Bu koşulların tamamı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından vatandaşlara duyuruldu. Emlak365.com olarak bizlerde sizlere bu projelere ilişkin ayrıntıları paylaşıyoruz. Projeye başvuruda bulunarak ev almak isteyen kişinin Türk vatandaşı olması, Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) Başvuru tarihi itibariyle ev almak isteyen kişinin 25 yaşını doldurmuş olması, (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır) Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5 bin 500 TL olması.

Emlak365.com

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!