Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Tek Haneli Faiz Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Tek Haneli Faiz Açıklaması

8 ay önce     Ekonomi 0
 Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Tek Haneli Faiz Açıklaması

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`DAN FAİZ İNDİRİMİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi gündemine ilişkin açıklamasında faiz indirimi konusuna değindi. Konuşmasında tek haneli faiz oranları üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan 2020`de kalıcı tek haneli oranlar görüleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirmiş olduğu bir ziyaret dönüşünde basın mensupları ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

 

Bu çerçevede gündem ve ekonomi konuları üzerinde duran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan PPK toplantısı öncesinde faiz indimi ile oranları hakkında önemli sinyaller verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın faiz indirimi açıklamasının detayları sizlerle. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite`nin Beşinci Toplantısı kapsamında Katar`a gitti. Doha`da gerçekleştirilen toplantı sonrası Türkiye`ye dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

 

Türkiye gündeminde önemli yer tutar konular hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca 2020 yılı ekonomisi hakkında değerlendirmelerini paylaştı. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanına dair konuşmasında merakla beklenen PPK toplantısı öncesi faiz konusuna da değinerek, 2020 yılı hedeflerinin kalıcı tek haneli oranlar olduğunu ifade etti. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Faiz Açıklaması

 

"Bir diğer konu da şu anda Türkiye faizde, enflasyonda bütün baskılara rağmen arzu edilen yere doğru geliyor. Allah`ın izniyle 2020`de, enflasyonda ve faizde birbirini tetiklemek suretiyle inşallah kalıcı tek haneler görülecek. Zaten tek haneliye döndükten sonra Türkiye`de paranın konumu da ekonominin konumu da çok daha farklı hale gelecek. Bundan kimsenin endişesi olmasın."

 

 

Kaynak: Emlak365

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!